Tipy na výlet

Chalupa se nachází na úpatí Žďárských Vrchů, 7 km od historického centra města Polička, 20 km od Litomyšle (zámek v Unesco), 20 km od Hradu Svojanov.

V blízkosti je mnoho přírodních památek: Devět Skal, Perničky, Milovský rybník, Lukasova lípa v obci Telecí, Lucký Vrch v obci Telecí, odkud budete mít ty nejkrásnější vyhlídky na Vysočinu.

Nejen aktivním sportovcům doporučujeme navštívit Nové Město na Moravě - 25 km, které nabízí aktivní vyžití v létě i v zimě - ski areál nejen pro běžkaře, ale i pro sjezdové lyžování, pump track, cyklistické singletraily pro celou rodinu, městské lázně apod.

Nově zrekonstruované přírodní koupaliště v lese nabízí nedaleká Obec Borová (7 km) - jedná se o přírodní biotop, kde se i v létě můžete otužovat :)

Možnosti koupání: Zmíněný Milovský rybník, koupaliště a bazén Polička, zmíněné koupaliště v Borové, rybník v Dalečíně, koupaliště Sebranice, Kyšperský rybník, Zuberský rybník, Skalský rybník, rybník Chochol, Medlovský rybník, Domanínský rybník, rybník Sykovec, přírodní koupaliště Nové Město na Moravě.

Blízká lyžařská střediska: Telecí, Sedliště, Polička, Jimramov, Dalečín - více na sjezdovky.cz

Viz také další tipy na výlet na webu e-chalupy.cz

Prozkoumejte okolí naší chalupy na mapě...

Denní místnost s krbem
Ložnice
Kuchyně
Zahrada